محل تبلیغات شما

روایتی در خصوص زمان شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت امام زمان (عج) 

ابوسهل نوبختی نقل می کند که امام حسن عسکری در آخرین لحظات عمر خود و در حالی که در بستر بیماری بودند به خادم خود فرمودند:

داخل آن اتاق برو، آن جا کودکی خردسالی را می بینی که در حال سجده و عبادت می باشد، بگو نزد من بیاید. خادمِ حضرت گفت: چون داخل اتاقی که امام علیه السلام اشاره نمود، رفتم کودکی را در حال سجده مشاهده کردم که انگشت سبّابه خود را به سوی آسمان بلند نموده است، بر او سلام کردم، آن حضرت نماز و سجده را مختصر کرد.

پس از پایان نماز عرض کردم که آقای من می‏فرماید شما نزد او بروید. در همین لحظ ، کنیزی صقیل نام نزد آن فرزند عزیز آمد و دست کودک را گرفت و پیش پدرش ‍برد. ابوسهل نوبختی گوید: هنگامی که کودک – که بسیار زیبا و همچون ماه نورانی بود موی سرش به هم پیچیده و مجعد است و ما بین دندانهایش گشاده است. – نزد پدر آمد، سلام کرد و همین که چشم پدر به فرزند خود افتاد، گریست و به او فرمود: ای سید اهل‏بیت خود مرا آب بده، همانا من به سوی پروردگار خویش می‏روم.

آن کودک قدح آب جوشانیده را به دست خویش گرفت و بر دهان پدر گذاشت و او را سیراب کرد. آنگاه فرمود: مرا آماده کنید که می‏خواهم نماز بخوانم، پس آن کودک حوله ای را که در کنار پدر بود، روی دامان امام علیه السلام انداخت و سپس پدرش را وضوء داد. و چون حضرت ابومحمّد، امام عسکری علیه السلام نماز را با آن حال مریضی انجام داد، روی به فرزند کرد و فرمود: پسرم بشارت باد تو را که تویی مهدی و حجّت خدا بر روی زمین و تویی پسر من و منم پدر تو و تویی (م ح م د) بن الحسن بن علی بن محمد بن علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن ابیطالب و پدر توست رسول‏ خدا (ص) و تویی خاتم ائمه طاهرین و نام تو همنام رسول خدا است و این عهدی است به من از پدرم و پدران طاهرین تو صلّی الله علی اهل البیت ربّنا، انّه حمیدٌ مجید و در همان هنگام به شهادت رسید.”

همان طور که در روایات اهل شیعه آمده است در زمان غیبت امام زمان وظیفه شیعیان آماده کردن مقدمات ظهور ایشان می باشد و همه می توانند از برکات و آثار وجود ایشان در زمان غیبت نیز بهره مند گردند همان گونه که از نور خورشید در پشت ابر بهره مند می شوند. مسلملنان واقعی نباید اعتقاد خود به ظهورامام زمان را از دست بدهند.

اعتقاد به امامت امام زمان که از نظر ها پنهان است نیازمند شناخت عمیق قلبی نسبت به آن حضرت است و کار ساده ای نیست تا جایی که امام صادق در این خصوص می فرمایند: صاحب الامر غیبتی خواهد داشت که هر کس در آن دوره بخواهد دین دار بماند، باید سختی‌هایی را به جان بخرد و دو دستی به دین خود بچسبد” 

هشتم ربیع الاول سالروز شهادت پدر امام زمان عجل الله فرجه را خدمت فرزند غایب از نظرشان تسلیت می گوییم.

نشست کتابخوان ویژه کتابداران با حضور مسئولین شهرستان

سالروز شهادت امام حسن عسکری و آغاز امامت حضرت مهدی(عج)

گزارش تصویری از برگزاری کلاس های تابستانه در کتابخانه

امام ,بن ,زمان ,پدر ,حضرت ,نزد ,امام زمان ,که در ,که امام ,و تویی ,علی بن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید و فروش بازی ps4